Prehľad rodiny CITIGO 

 

 

 

 

 

 

 
PDF (1,1 MB)
 
 
PDF (16,4 MB)
 
  

...vykročte z davu

Kompaktné rozmery skrývajú prekvapivo veľkorysý interiér so špičkovým spracovaním a mnohými riešeniami Simply Clever, vďaka čomu je štýlový a zároveň šetrný CITIGO veľmi bezpečný a vyspelý všestranný model, ktorý sa dobre hodí do mesta i mimo neho. Je ideálny pre mladých vodičov ale aj rodiny a páry

 

 

 

 

 

Praktická päťdverová alebo trojdverová karoséria, ktorá uľahčuje nastupovanie a vystupovanie.

Prvý dojem z veľkorysého priestoru bude zrejme prekvapením.

 

 

 

 

 

Najvyšší základný objem batožínového priestoru vo svojej triede, 251 litrov, max. 959 litrov  

 

 

  

Technické parametre

 

 

 

Bezpečnostné prvky

 

ŠKODA CITIGO nerobí v oblasti bezpečnosti žiadne kompromisy. Toto kompaktné vozidlo triedy supermini získalo za svoje ukážkové bezpečnostné prvky päť hviezdičiek v nárazovom teste Euro NCAP za rok 2011. Okrem už spomínaných bezpečnostných systémov má model CITIGO v rámci štandardnej alebo doplnkovej výbavy tieto bezpečnostné prvky a systémy:

 

 

› EDL pomáha pri zrýchľovaní alebo jazde do kopca s nedostatočným záberom jedného z poháňaných kolies.

› ABS zabraňuje kolesám, aby sa zablokovali pri núdzovom brzdení alebo pri brzdení na klzkom povrchu.

› MSR zabraňuje zablokovaniu poháňaných kolies pri spomaľovaní na hladkom povrchu.

› Brzdový asistent pomáha vodičovi zvýšením brzdného tlaku v situácii, keď potrebuje núdzovo zabrzdiť. To môže podstatne skrátiť potrebnú brzdnú dráhu.

› ASR zabezpečuje plynulý rozjazd a zrýchlenie bez pretáčania kolies na klzkom povrchu.

› Elektronická kontrola tlaku v pneumatikách neustále informuje vodiča o hodnote tlaku v pneumatikách.

› Blikanie brzdových svetiel znižuje riziko nárazu zozadu, najmä keď sa vozidlo blíži k dopravnej zápche na diaľnici alebo pri prudkom zabrzdení pred nečakanou prekážkou.

 

 

Ekologické technológie

 

Systém Štart/Stop má za cieľ vypnúť motor zakaždým, keď beží zbytočne. Je to praktické najmä v mestskej premávke, keďže tým podstatne znižuje spotrebu paliva. Systém Štart/Stop sa aktivuje automaticky po naštartovaní motora a je možné ho kedykoľvek ručne vypnúť.

 

 

Rekuperácia brzdnej energie - Kinetická energia sa premieňa na využiteľnú elektrickú energiu, ktorá sa buď uchová v batérii, alebo využije v elektrických systémoch. Pri brzdení motorom alternátor dodáva elektrickú energiu na napájanie zariadení vozidla a dobíja batériu. Takto sa šetria pohonné hmoty, ktoré by sa inak museli vynaložiť na tento účel.

 

 

Pre viac informácii o ponuke kontaktujte nášho predajcu ŠKODA:  

dusalova

Jana Dušalová
predaj vozidiel Škoda
@: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
m: 0902 966 026