Prehľad modelov

 

 

 

 

CENNÍKY A KATALÓGY 

VÝBAVA

Zistite, čo všetko získate v akčnej ponuke TEAM navyše.

 

 
PDF (959,9 kB)
 
PDF (17,7 MB)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
PDF (913,4 kB)
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
PDF (913,4 kB)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
PDF (959,9 kB)
 
PDF (17,7 MB)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
PDF (913,9 kB)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Technické parametre a bezpečnostné prvky

 

 

ŠKODA OCTAVIA nerobí v oblasti bezpečnosti žiadne kompromisy. Tento kompaktný sedan získal za svoje ukážkové bezpečnostné prvky päť hviezdičiek v nárazovom teste Euro NCAP za rok 2013. Okrem už spomínaných bezpečnostných systémov má model OCTAVIA v rámci štandardnej alebo doplnkovej výbavy tieto bezpečnostné prvky a systémy:

› EDL pomáha pri zrýchľovaní alebo jazde do kopca s nedostatočným záberom jedného z poháňaných kolies.

› XDS+ pomáha vodičovi pri prejazde ostrých zákrut a zabezpečuje neutrálne správanie vozidla pri dynamickej jazde v zákrutách. Riadiaca elektronika v podstate simuluje samosvorný diferenciál na zvýšenie trakcie a dynamiky jazdy v zákrutách. Vozidlo tak bude zákruty prechádzať prirodzenejšie a s oveľa väčšou istotou.

› ABS zabraňuje kolesám, aby sa zablokovali pri núdzovom brzdení alebo pri brzdení na klzkom povrchu.

› MSR zabraňuje zablokovaniu poháňaných kolies pri spomaľovaní na hladkom povrchu.

Brzdový asistent pomáha vodičovi zvýšením brzdného tlaku v situácii, keď potrebuje núdzovo zabrzdiť. To môže podstatne skrátiť potrebnú brzdnú dráhu.

› ASR zabezpečuje plynulý rozjazd a zrýchlenie bez pretáčania kolies na klzkom povrchu.

› Elektronická kontrola tlaku v pneumatikách vo voliteľnej výbave neustále informuje vodiča o hodnote tlaku v pneumatikách.

› Voliteľný asistent rozjazdu do kopca pomáha vodičovi pri bezpečnom rozjazde do kopca. Systém sa aktivuje na svahu so sklonom 5 % alebo vyšším, čím zabezpečí ľahký a bezpečný rozjazd do kopca bez použitia ručnej brzdy. Vďaka nemu sa vozidlo neposúva dozadu ani nestráca rýchlosť.

› Blikanie brzdových svetiel znižuje riziko nárazu zozadu, najmä keď sa vozidlo blíži k dopravnej zápche na diaľnici alebo pri prudkom zabrzdení pred nečakanou prekážkou.

 

 Pohon všetkých kolies

Inteligentný pohon 4×4 modelu OCTAVIA poskytuje skvelú stabilitu a záber v rôznych jazdných podmienkach. Systém pohonu s elektronicky ovládanou lamelovou spojkou v priebehu milisekúnd zareaguje aj na tie najmenšie zmeny pod kolesami modelu OCTAVIA. Vozidlo sa za bežných podmienok správa ako bežné vozidlo s predným náhonom. Na snehu, blate alebo ľade však prejde do režimu 4x4 tak, že si to ani nevšimnete.

Rozdelenie krútiaceho momentu na všetky štyri kolesá je automatické a záleží od jazdných podmienok. Riadiaca jednotka vypočíta ideálny krútiaci moment pre zadnú nápravu. Úpravy sa vykonávajú pomocou zmeny tlaku na spojkových lamelách.

 

Ekologické technológie

Systém Štart/Stop má za cieľ vypnúť motor zakaždým, keď beží zbytočne. Je to praktické najmä v mestskej premávke, keďže tým podstatne znižuje spotrebu paliva. Systém Štart/Stop sa aktivuje automaticky po naštartovaní motora a je možné ho kedykoľvek ručne vypnúť.

Rekuperácia brzdnej energie - Čo sa deje pri rekuperácii energie? Kinetická energia sa premieňa na využiteľnú elektrickú energiu, ktorá sa buď uchová v batérii, alebo využije v elektrických systémoch. Pri brzdení motorom alternátor dodáva elektrickú energiu na napájanie zariadení vozidla a dobíja batériu. Takto sa šetria pohonné hmoty, ktoré by sa inak museli vynaložiť na tento účel.

Ekologický režim (výber štýlu jazdy) - Jeden z režimov v ponuke výberu štýlu jazdy je ekologický režim – pre vodičov ohľaduplných k životnému prostrediu, pre ktorých je šetrná jazda prioritou. Špecifickou vlastnosťou ekologického režimu je zotrvačný režim vo vozidlách s automatickou prevodovkou DSG. Zotrvačný režim sa používa, keď pri jazde nemáte nohu na plynovom pedáli.

Odporúčanie radenia rýchlostných stupňov - Voľba správneho rýchlostného stupňa môže pomôcť ušetriť pohonné hmoty a zvýšiť jazdný komfort. Nižšie otáčky motora znamenajú nižšiu spotrebu paliva a tichší chod motora. Symboly v pravom hornom rohu displeja informujú, či má vodič zaradený optimálny rýchlostný stupeň, alebo odporučia preradiť na nižší či vyšší rýchlostný stupeň.

 

 

 

 

Pre viac informácii o ponuke kontaktujte nášho predajcu ŠKODA:  

dusalova

Jana Dušalová
predaj vozidiel Škoda
@: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
m: 0902 966 026