Menej defektov. Viac mobility.

Malá príčina, veľký následok - s AirStop® zájdete ďalej.

Vedeli ste, že defekty pneumatík predstavujú takmer 25 % všetkých porúch? A že defekty sú väčšinou spôsobené malými vpichmi v behúni pneumatiky? Preto sme pri značke Volkswagen stanovili štandard výrobcu pre samozaceľujúce pneumatiky AirStop®. 

Táto technológia umožňuje bezproblémovú jazdu k najbližšiemu partnerovi Volkswagen pri vpichoch do behúňa pneumatiky s priemerom do 5 mm, čo je napríklad typické pri prepichnutí klincom. pre vás to znamená: žiadne obmedzenia pri každodennom používaní a výrazne menej problémov pri defekte. Pneumatiky s technológiou AirStop® sú k dispozícií pre čoraz viac vozidiel, čo vám zabezpečí ešte väčšiu mobilitu.

Otázky a odpovede k programu pneumatík AirStop®. 

Čím sa líši pneumatika AirStop® od štandardnej pneumatiky?

Pneumatiky AirStop® obsahujú lepkavú, viskóznu zaceľujúcu vrstvu, ktorá pokrýva vnútro pneumatiky. Táto viskózna hmota dokáže utesniť defekt v oblasti behúňa až do 5 mm. Kvalita jazdných vlastností a životnosť sa nemení, valivý odpor sa výrazne nelíši od štandardných pneumatík.

Potrebujem špeciálne disky alebo iné prídavné diely?

Pneumatika sa dá namontovať na každý štandardný disk a nevyžaduje nijaké dodatočné diely. Odporúčame však pneumatiky používať spolu so systémom monitorovania tlaku v pneumatikách (TPMS).

Musím pneumatiku po prepichnutí napriek tomu vymeniť?

S pneumatikami AirStop® môžete ďalej pokračovať v jazde k svojmu Volkswagen partnerovi, ktorý poškodenú pneumatiku skontroluje a rozhodne, či je možné pneumatiku štandardne opraviť alebo je nutné ju vymeniť. AirStop® predlžuje dojazd, no nie je permanentnou metódou opravy. Po zistení poškodenia by mala byť pneumatika bez zdržania skontrolovaná špecialistom v servise Volkswagen.

Podľa čoho rozoznám, či sú na mojom vozidle už namontované pneumatiky AirStop®?

Pri všetkých vozidlách, pri ktorých sú k dispozícii pneumatiky AirStop® priamo z výroby, je táto informácia uvedená v návode na obsluhu vozidla. Okrem toho sú na bočniciach pneumatík vylisované príslušné označenia - logá výrobcov ponúkajúcich samozaceľujúce pneumatiky. V závislosti od výrobcu je tam uvedené ContiSeal (Continental), Seal Inside (Pirelli), Selfseal (Michelin) alebo Sealguard (Hankook).

Vaše výhody.

Väčšia bezpečnosť
Žiadna strata tlaku po prepichnutí v oblasti behúňa, správanie vozidla zostáva stabilné.

Rovnaký jazdný komfort
Nijaké obmedzenia v porovnaní so štandardnými pneumatikami.

Úspora času
V prípade defektu niektorého z vašich kolies sa nebudete musieť zdržovať výmenou poškodenej pneumatiky a môžete ďalej nerušene pokračovať v jazde bez obmedzení.

Ochrana aj pri viacnásobnom poškodení
Plná ochrana aj pri viacerých prepichnutiach.

Ušetríte priestor a palivo
Odstránením rezervného kolesa sa zníži hmotnosť vozidla a v batožinovom priestore je k dispozícii viac miesta.

» AirStop®

 

Viac informácií Vám poskytne: 

bielik

Roman Bielik
servis vozidiel VW, VW LNF, AUDI

m: 0902 966 003
@: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.